Aptuveni trešdaļa bērnu Latvijā saskaras ar agrīniem attīstības riskiem, kas var ietekmēt izaugsmes iespējas nākotnē. Pirmie dzīves gadi ir fundamentāli bērna fiziskajai, emocionālajai un intelektuālajai attīstībai. Šajā laikā notiekošās izmaiņas ir straujas un būtiskas, ietekmējot turpmāko dzīvi un spēju pilnvērtīgi funkcionēt sabiedrībā. Tāpēc ir svarīgi, lai bērnu agrīnās attīstības uzraudzība tiktu īstenota rūpīgi un apzināti, nodrošinot, ka iespējamās attīstības novirzes vai traucējumi tiek atklāti un risināti laikus, turklāt iesaistītajām pusēm – vecākiem, veselības jomas profesionāļiem un pedagogiem – savstarpēji sadarbojoties.
Domājot par bērnu veselīgu attīstību, zinātnieku un ārstu grupa no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Liepājas Universitātes Valsts kancelejas uzdevumā ir izstrādājusi un pilotējusi Bērnu agrīnās attīstības skrīninga instrumentu komplektu (BAASIK) izmantošanai ģimenes ārstu praksēs un pirmsskolas izglītības ieguves procesā. Tas ir novatorisks novērtēšanas rīks, kas paredzēts savlaicīgai attīstības risku atpazīšanai bērniem līdz sešu gadu vecumam, lai tālāk varētu nodrošināt mērķētu agrīnu intervenci un atbalstu gadījumos, kad tas nepieciešams. Šis skrīninga instruments veidots kā digitāls risinājums, paredzot, ka bērna attīstības novērtēšanā piedalās vecāks, pirmsskolas pedagogs, bērna ģimenes ārsts, kā arī no trīs gadu vecuma pats bērns, aizpildot spēju un prasmju testu.
Konferencei varēs sekot līdzi arī tiešraidē Facebook lapā "Laimīgi bērni: iniciatīvas un aktualitātes", portālā LSM un Latvijas Pašvaldību savienības tīmekļa vietnē. Ar detalizētu programmu iespējams iepazīties Valsts kancelejas mājaslapā mk.gov.lv.