LU PPMF no 2022. gada 3.janvāra līdz 7. janvārim Erasmus KA204 projekta “Neurodažādība darba vidē: Atbalsts jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem darba gaitu uzsākšanai un panākumiem darbavietā” ietvaros notika jauniešu ar autiskā spektra traucējumiem (AST) mentoru treniņš.

Pasākuma uzdevumi:

  • iepazīstināt mentorus ar projektā izstrādāto programmu un metodiskajiem materiāliem e-platfomā, darbu e-platformā;
  • apgūt nepieciešamās zināšanas, prasmes, lai īstenotu programmu un strādātu ar jauniešiem un jauniešiem pieaugušajiem ar AST;
  • atbalstīt mentorus, lai varētu īstenot tiešsaistes un klātienes mācības jauniešiem ar AST, kā arī pārbaudīt, kā strādā e-mācību platforma, sniegt atgriezenisko saiti.

Dalībnieki piecu dienu laikā, piedaloties gan klātienē, gan attālināti, apguva projektā izstrādāto mācību programmu jauniešiem un jaunajiem pieaugušajiem ar AST darba videi nepieciešamo prasmju attīstībai, kā arī iepazinās ar e-platformu un tajā izvietotajiem metodiskajiem materiāliem, izteica ieteikumus, kā būtu pilnveidojama programma un e-platforma.

Dalībnieki apguva šādas tēmas:

Kā autisms ietekmē cilvēka dzīvi? Cilvēku ar autiskā spektra traucējumiem (AST) stiprās puses. Šķēršļi darba atrašanai jauniem pieaugušajiem ar AST. Atbalsts mentoriem un izglītotājiem. Atbalsts darba meklētājiem ar AST, darba iemaņas. Atbalsts darbiniekiem ar AST, sociālās prasmes, komunikācijas prasmes, problēmu risināšanas prasmes.

Projekta dalībnieki apmeklēja LU muzeju, kā arī ciemojās Rīgas 5. pamatskolā – attīstības centrā.

Informācija par projektu

Projekta mērķis: izstrādāt, aprobēt, kā arī vēlāk publicēt inovatīvu atbalsta materiālu pedagogiem, lai nodrošinātu visu nepieciešamo atbalstu jauniešiem ar AST apgūt prasmes, kas nepieciešamas, lai iekļūtu darba tirgū un gūtu panākumus darbā. - īstenot izglītojošus kursus jauniešiem ar AST darba meklēšanas prasmju pilnveidošanā.

Projekta vadošais partneris: VsI Socialiniu inovaciju centras (Lietuva), projektā iesaistās arī citi partneri: Innovation Hive (Grieķija), Stichting Drawing to Health (Nīderlande), STANDO LTD (Kipra),

SC PSIHOFORWORLD (Rumānija). Projekta ilgums: 1.09.2020. – 31.08.2022. Latvijas finansējums: 28603.00 EUR. Projekta dalībnieki no Latvijas Universitātes: vadošā pētniece Dita Nīmante (dita.nimante@lu.lv), pētniece Egija Laganovska (egija.laganovska@lu.lv). Projekta sadarbības partneris Latvijā: Latvijas Autisma apvienība.

Projekta Nr. 2020-1-LT01-KA204-078035; “NEurodiversity at work: Supporting young adults with ASD enter and succeed at the workplace”

 

Seko jaunumiem: www.nework-project.eu; un latviešu valodā: https://nework-project.eu/projekts/ 

  @neurodiversityatwork 

 

     

Dalīties