
Starptautiskā viesprofesoru nedēļa nevarētu notikt bez rūpīgas sagatavošanās un dažādu organizatorisku darbu veikšanas. Viens no svarīgākajiem aspektiem ir šīs nedēļas popularizēšana, lai par to uzzinātu studenti, docētāji un citi interesenti. Pirms konferences man tika dota iespēja intervēt profesori Indru Odiņu, kura pastāstīja par viesprofesoru nedēļas aizsākumiem, pieredzi tās organizēšanā un lielākajiem izaicinājumiem. Tāpat palīdzēju tulkot arī 3 ASV viesdocētāju meistarklašu aprakstus. Ne mazāk svarīga bija praktiska palīdzība starptautiskās viesprofesoru nedēļas laikā, kad bija nepieciešams veikt dažādus tehniskus uzdevumus: auditoriju un tur esošo datoru pārbaudi, plakātu izvietošanu, virzienu norāžu sagatavošanu un pat neliela cienasta un dzeramā ūdens nogādi noteiktajās semināru telpās viesdocētāju viesmīlīgai uzņemšanai. Protams, neizpalika arī komunikācija ar citiem šīs nedēļas dalībniekiem – studentiem, skolēniem un viņu skolotājiem, un fakultātes docētājiem, lai starptautiskās nedēļas pasākumi veiksmīgi noritētu.
Mana nedēļa iesākās ar docētāju diskusiju-domnīcu par topošo studentu piemērotību studijām PBSP “Skolotājs”, iestājpārbaudījumu 2025. gada vasarā un izaicinājumiem studiju programmas absolvēšanai MI laikmetā. Darbošanās kopā ar docētājiem bija iedvesmojoša, telpā mutuļoja dažādas idejas un risinājumi. Iespēja piedalīties profesionāļu diskusijās bija varens ieguvums ne tikai kā studentei, bet arī skolotājai. Nedēļu turpināju ar docētāju “ēnošanu” un studentu pētniecisko darbu prezentāciju klausīšanos. Pirmo reizi piedalījos topošo dizaina un tehnoloģiju skolotāju konferences sekcijā, kas izvērtās par ļoti interesantu pieredzi. Studenti prezentēja savus pētījumus par dažādām tēmām, piemēram, dekoratīvo lāpīšanu, transformējamu tekstila dizainu, popkultūras tēliem kā iedvesmas avotu mācību priekšmeta “Dizains un tehnoloģijas” stundās, kā arī citas aizraujošas idejas. Šīs prezentācijas bija iedvesmojošas un deva iespēju padomāt par radošākām mācību stundām skolā. Paralēli vēroju docētājus darbībā, kā arī varēju vērtēt studentu prezentācijas, izmantojot norādītos kritērijus. Nedēļas noslēgumā piedalījos meistarklasēs, kurās ASV viesdocētāji dalījās ar pieredzi un metodiskajiem paņēmieniem angļu valodas mācīšanā. Meistarklašu dalībnieki tika iesaistīti dažādās aktivitātēs, diskusijās un varēja smelties idejas no viesdocētāju stāstītā. Šī pieredze deva iespēju gūt jaunas idejas angļu valodas stundām, diskutēt ar citiem dalībniekiem un viesdocētājiem, kā arī vērtīgi pavadīt laiku.
Savā akadēmiskajā praksē guvu lielisku iespēju uzzināt vairāk par starptautiskas viesprofesoru nedēļas rīkošanu un uzdevumiem, kurus nepieciešams veikt, lai viss ieplānotais izdotos. Novēlu studentiem, docētājiem un ikvienam interesentam atrast laiku un apmeklēt nākamo starptautisko viesprofesoru nedēļu un studentu pētniecisko darbu konferenci, kas atkal norisināsies nākamā gada maijā.
Liels paldies lektorei Anitai Auziņai par iespēju palīdzēt un iesaistīties 16. Starptautiskās viesprofesoru nedēļas un 24. Starptautiskās studentu pētniecisko darbu konferences notikumos!