
Pirmsskolas skolotāji visai bieži ikdienā bērnu radošo nodarbību laikā sastopas ar situāciju, ka rodas tik daudz atgriezumu un dažādu materiālu pārpalikumu, ka nepieciešams padomāt, kur tos izmantot, lai tiktu nodrošinātas videi draudzīgas materiālu izmantošanas iespējas. Lai šajā jomā piedāvātu radošus risinājumus pirmsskolas skolotāju programmas studentiem, Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātē 2025. gada martā notika meistarklašu cikls, kuru vadīja pasniedzēja Linda Ummere-Tillberga. Praktisko nodarbību laikā pirmsskolas skolotāji iepazinās ar veidiem, kā radoši un jēgpilni izmantot otrreizējos materiālus bērnu mākslas aktivitātēs.
Semināri tika organizēti ERASMUS+ projekta “Waste to Art” (WatA) ietvaros (projekta nr. 2023-1-TR01-KA220-HED-000157753), uzsverot ilgtspējīgas domāšanas un videi draudzīgu pieeju nozīmi jau pirmsskolas izglītības posmā.
Pasākuma mērķis bija:
iepazīstināt pedagogus ar dažādiem otrreizējo materiālu izmantošanas veidiem,
veidot izpratni par materiālu nozīmi un bērna uztverei nozīmīga satura radīšanu,
attīstīt radošumu, izmantojot pieejamus, dabai draudzīgus resursus.
Praktisko nodarbību laikā dalībnieki strādāja ar dažādiem sadzīves materiāliem, radot oriģinālus darbus, ko iespējams pielietot ikdienas pedagoģiskajā procesā ar bērniem pirmsskolas izglītības iestādē.
Šobrīd turpinās darbs pie metodiskās rokasgrāmatas izstrādes, kas apkopos praktiskas idejas, piemērus un ieteikumus, kā izmantot otrreizējos materiālus radošās aktivitātēs arī pirmsskolas vecuma bērniem. Rokasgrāmatas izstrādē ir iesaistīti arī mūsu sadarbības partneri no Ankāras Universitātes un Ankāras Starptautiskās Pedagogu un speciālo pedagogu asociācijas Turcijā, Mariboras Universitātes Slovēnijā, kā arī Romas UNINETTUNO Universitātes Itālijā.