Latvijas Universitātes profesors no 2008. līdz 2018. gadam.
Mākslinieks ir ieguvis mākslas bakalaura (1967) un mākslas maģistra grādu (1992) Latvijas Mākslas akadēmijā.
Akadēmiskā/zinātniskā darba stāžs – 40 gadi. Docējis un izstrādājis studiju kursus - Gleznošana, Zīmēšana, Plastiskā anatomija, Plenērs.
Pirms darba LU bijis gan profesors, gan dekāns Starptautiskajā Praktiskās psiholoģijas augstskolā (SPPA), bakalaura studiju programmā „Datordizains un interjera dizains” (2004–2007).
Līdz 2004. gadam bijis Latvijas Mākslas akadēmijas, Glezniecības nodaļas profesors, kā arī no 1987. līdz 1991. bijis Latvijas Mākslas akadēmijas dekāns.
Bijis grāmatu mākslinieciskais iekārtotājs, ilustrētājs izdevniecībās “Liesma” un “Zinātne”.
Strādājis visos glezniecības žanros: gan vēsturiskajā (“Aizejot”, “Mana Ziemeļblāzma”, “Mangaļsalas zvejnieki” u.c.), gan portreta (4 Latvijas prezidentu portretējumi, 2 Latvijas arhibīskapu portretējumi, 2 Rīgas birģermeistaru portretējumi, 3 valsts kontroles priekšsēdētāju portretējumi, 5 jaunlatviešu portretējumi, 2 Latvijas Universitātes rektoru un 2 RISEBA rektoru portreti u.c., kā arī daudzu savu laikabiedru un ģimenes locekļu portreti), gan ainavas (Latvijas ainavas glezniecība, kā arī ainavu studijas no ārzemju plenēriem, tāpat arī klusā daba (“Klusā daba ar ceriņiem”, “Klusā daba ar vēžiem”, “Klusā daba ar pīpi”, ”Klusā daba ar svaru bumbām”, “Klusā daba ar siļķi” un daudzas citas) un monumentālajā mākslā (sienas gleznojumi Baldones sanatorijā, Rīgas Milicijas skolā, Aizputes Ceļu pārvaldē u.c.).
Mākslas darbi atrodas Latvijas Nacionālās mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, Rīgas pilī Valsts prezidenta kancelejas pārziņā, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas konsistorijas īpašumā, Rīgas domes īpašumā, Latvijas Universitātes īpašumā, Rakstniecības un mūzikas muzeja īpašumā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Ainažu jūrskolas muzejā, Latvijas novadu muzeju kolekcijās, Krievijas Mākslas muzeja īpašumā, Sumi mākslas muzejā (Ukrainā), kā arī citviet. Tāpat kā daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs. Māksliniekam bijušas vairāk nekā 40 personālizstādes, kā arī no 1974. gada viņš ir piedalījies vairāk kā 200 kopējās ekspozīcijas Latvijā, Krievijā, Vācijā, Anglijā, Holandē, Norvēģijā, Itālijā un citviet pasaulē.
Roberts Muzis arī saņēmis daudzus nozīmīgus apbalvojumus, piemēram, goda nosaukumu “Latvijas Nopelniem bagātais mākslas darbinieks” (1988). Pirmais “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” laureāts (zelta medaļa un diploms, 2015). Latvijas valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2019)
Atpakaļ