Kā cilvēks ar lingvista talantu, jau neilgi pēc darba uzsākšanas Latvijas augstskolā, profesors spēja latviešu valodā lasīt lekcijas Israēļa reliģijas vēsturē, Israēļa tautas vēsturē, Israēļa literatūras vēsturē, Vecās Derības eksegēzēs Teoloģijas fakultātē un vispārīgajā reliģiju vēsturē un Austrumu vēsturē Filoloģijas un filozofijas fakultātē. Paralēli šim darbam I. Bencingers no 1921. gada veica arī augstskolas Centrālās bibliotēkas tehniskā direktora pienākumus, lielu ieguldījumu sniedzot tās darbības praktiskajā nodrošinājumā. Ne velti arī viņa personīgā bibliotēka izceļas ar pārdomātu saturisko daudzveidību un tematisko pilnīgumu savas profesionālās darbības un plaša redzesloka vajadzībām.
Grāmatu kolekcijas tematika aptver reliģiju vēsturi, Vecās Derības pētniecisko literatūru, Tuvo Austrumu valodu apguvi, Seno Austrumu civilizāciju dažādos aspektos, vēsturiskus materiālus par Svēto Zemi, arheoloģiskos pētījumus par Palestīnu, Izraēlu, Sīriju un Ēģipti, kara tematiku Tuvajos un Vidējos Austrumos kopš bibliskajiem laikiem, plašu ģeogrāfisku materiālu, kā arī šaurākus tematus, piemēram, medicīnu un mūziku Vecajā Derībā u.c.
Izstāde “Bencingers. Apsolītā Zeme. Atrastā zeme” veidota no prof. Imanuela Bencingera privātbibliotēkas grāmatām, kas atrodas LU Bibliotēkas krājumā, tai skaitā arī vairākiem viņa paša sarakstītiem darbiem. Eksponēšanai izstādē LU Bibliotēkas Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēkas telpās izvēlētas vairāk kā 60 grāmatas latviešu, vācu, angļu, franču, arābu un ebreju valodās no 1935. gadā pēc prof. I. Bencingera nāves iegādātās privātkolekcijas, kas tagad veido daļu no LU Bibliotēkas vēsturiskā krājuma. Plašajā grāmatu klāstā ir iespēja skaidrāk ieraudzīt senāko gadu grāmatu vērtību, no kurām dažas aktualizējas arī mūsdienās, piemēram, islāma vēsture, kas kolekcijā pārstāvēta pietiekami plaši.
Aicinām uz LU Bibliotēkas Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēku iepazīties ar šīs izstādes ekspozīciju!